Kartepe Gezilecek Yerler

Kartepe Bungalov Kiralama Kartepe Bungalow Konaklama Kartepe Gezi Ve Otel Rehberi

Kartepe Gezilecek Yerler

Kartepe Bungalov Fiyatları

Kartepe Gezilecek Yerler denince akla ilk gelen yerleri başlıca şöyle sıralayabiliriz; Ayrıca Güzel bir Bungalov Tatili istiyorsanız Kartepe bu konuda ülkenin önde gelen Bungalov merkezilerinden birisidir.

Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe deyince akla ilk gelen şey kışın bembeyaz güzelliğiyle kar oluyor. Bölgede kış aylarının büyük bir çoğunluğunda kar etkili olmasından dolayı Türkiye’de bilinen en iyi kayak merkezlerinden biri olmuştur. Bundan dolayı kış turizminin yoğun olduğu bölgede kayak yapmanızı ve manzaranın tadını çıkarmanızı muhakkak tavsiye ederiz.

Maşukiye

Kartepe’ye çok yakın olan Maşukiye, Kartepe’ye gittiğinizde muhakkak görülmesi gereken yerler arasında yerini alıyor. Doğa içerisinde yürüyüş yapabileceğiniz ve şarıl şarıl akan şelalelerini keşfedebileceğiniz Maşukiye’de adeta masallarda hissedeceksiniz.

Aygır Deresi

Kartepe’nin zirvesinde başlayan Aygır Deresi Sapanca’da son bulmaktadır. İrili ufaklı su kaynaklarıyla bir şekilde yolunu bulan Aygır Deresi Kartepe’ye gittiğinizde görmeniz gereken doğal güzelliklerden biri olarak biliniyor.

Uzuntarla Tabiat Parkı (Ormanya)

Kartepe’ye oldukça yakın olan doğal güzelliklerden biri de bilinen adıyla Ormanya oluyor. Son dönemde hobbit evleri ve ormanın içerisindeki yürüyüş yollarıyla ünlenen Ormanya çevre illerden de birçok ziyaretçi ağırlıyor.

Kuzu Yaylası

Özellikle kamp severlerin sıkça tercih ettiği Kuzu Yaylası Milli Parkı’ndan yaklaşık 2 saatlik bir yürüyüş ile Kartepe’nin zirvesine ulaşmakta mümkün oluyor. Özellikle bahar geldiğinde yaylada açan çiçekler ve bol oksijen birçok ziyaretçinin uğrak alanı olmasına neden oluyor.

Hikmetiye Cami

Kartepe’nin Derbent beldesinde bulunan Hikmetiye Cami 2. Abdülhamit’in eşinin ölümünden sonra yaptırılmıştır.

Eşme

Kartepe ilçesine 10 km uzaklıkta olan Eşme doğal güzelliklerle ve özellikle de ayva ağaçlarıyla ünlenmiş bir piknik alanı olarak biliniyor. Doğayla baş başa vakit geçirirken dalından topladığınız ayvalarda tadını damağınızda bırakıyor.

Kartepe Bungalov

Kartepe Tiny House, En Uygun Kartepe Bungalov Fiyatları, Kartepe Bungalov Kiralama, Kartepe Villa Kiralama, Kartepe Otel Rezervasyonu, Kartepe Şoförlü Araç Kiralama, Kartepe Günlük Ev Kiralama, Kartepe Bungalow Rehberi

error: Content is protected !!