Kartepe Loft Ev

Kartepe Bungalov Kiralama Kartepe Bungalow Konaklama Kartepe Gezi Ve Otel Rehberi

Kartepe Loft Ev

Kartepe Loft Ev

Günümüzde evin işlevselliği ön plana çıkması sayesinde, hem ev hem atölye halinde kullanılabilen Kartepe Loft evler daha çok tercih edilmeye başlandı. Peki nedir bu Kartepe Loft daire?, Nerelerde bulunur? Kartepe Loft daire kiralık seçenekleri bulunur mu? Aradığınız tüm soruların cevaplarını sizler için bu yazımızda derledik.

Son zamanlarda oldukça popüler bir trend haline gelen Kartepe Loft evler çoğu kişinin aklına Kartepe Loft ev ne demek sorusunu getirmektedir. Kartepe Loft evler eskiden fabrika ya da depo işlevinde kullanılmış olan yapıların dönüştürülmesiyle ortaya çıkmış dairelere denmektedir. Bu türden evler genel olarak bir asma kata sahip olmaktadır ve tavanları da oldukça yüksektir. Aynı zamanda Kartepe Loft daireler geniş olmaları ile de bilinmektedir. Kartepe Loft evlerin ilk örnekleri 1970’li yıllarda ABD’de görülmektedir. Büyük şehirler gittikçe artan nüfusa yeterli miktarda konut sağlayamayınca artık kullanılmayan depo ve fabrika gibi endüstriyel tesisler restore edilmeye başlanmıştır. Bu tip evlerin bir başka özelliği de içerisinde çok sayıda duvar bulundurmamasıdır. Bu da yatak odası ya da mutfak gibi, normal tipte evlerin başka bir odada bulundurduğu ev bölümlerinin aynı alanda fakat farklı köşelerde olduğu anlamına gelmektedir. Bugün pek çok kişi Kartepe Loft evlerde oda ayrımı görevi görmesi için dolap ya da kitaplık gibi eşyalar kullanmaktadır.

Kartepe Loft Ev Kiralama

Kartepe Loft Ev

Kartepe Loft Evler Nasıl Dekore Edilir – Ahşap Kartepe Loft Ev

Kartepe Loft tipi evler daha spesifik bir tarza hitap ettiği için dekorasyon seçenekleri de ona göre değişmektedir. Kartepe Loft evlere daha otantik bir hava vermek için en çok kullanılan malzeme ahşaptır. Daha modern türden evler oldukları için, örneğin, ahşap mobilya kullanımı akıllıca bir seçenek olacaktır. Yapacağınız ahşap tercihler ile beraber, metal ayrıntı ve dokulara odaklanırsanız ortaya modern ve tarz bir ev çıkacaktır. Ahşap ve metal uyumunun yanı sıra, Kartepe Loft evlerin vazgeçilmez bir faktörü tuğla duvarlardır. Yıpranmış duvar yüzeyleri eve farklı bir hava katacaktır. Kartepe Loft evlerin mutfak dekoru da benzer bir düşünüşle tasarlanmaktadır. Daha çok çelik mutfak gereçleri tercih edebilirsiniz. Aydınlatmanın da evin genel moduna uyması açısından, daha büyük fener tipi ışıklandırmalar seçebilirsiniz. Kartepe Loft daireler sıklıkla geniş alanlar oldukları için mobilyaları da geniş ve minimal tutmakta fayda vardır. Bunun için L tipi geniş koltuklar uygun olabilmektedir. Tercih edebileceğiniz tabloları ya da kitaplıkları da duvar boyunca uzanacak şekilde seçebilirsiniz.

Kartepe Loft mekan fikri, dünyada giderek artan sayıda genç insan için oldukça cazip ve ilgi çekici. Peki Kartepe Loft mekan nedir?Kartepe Loft özetle fabrika, depo veya başka bir endüstriyel alan üzerinde büyük ve bölünmemiş bir zemin anlamına geliyor. Bir nevi odalar arasında herhangi bir duvarın bulunmadığı büyük bir stüdyo gibi. Bazen de büyüklük dikey olarak tasarlanır ve mekan içine yüksek tavandan yararlanılarak asma kat şeklinde yatak odası eklenir.

İç mekan tasarımında Kartepe Loft; yüksek tavanlar, işlenmemiş tuğla duvarlar, açık kirişler, borular ve beton zemin gibi endüstriyel özelliklerle karakterize edilir. Bu tarz hem ABD’de hem de Avrupa’da son derece popüler hale gelen büyük bir eğilim ve ülkemizde de Kartepe Loft tarzı ev örnekleri giderek çoğalıyor. Bununla birlikte Kartepe Loft mekan dekorasyonu çok fazla eşya gerektirmese de tasarımdaki en pahalı stillerden biri olarak kabul edilir.

Kartepe Loft evlerdeki alanları ayırmanın iyi bir yolu mobilyayı bölücüler olarak kullanmaktır . Duvar ve kapı sayısı az olacağı için mutfak ile salonu yüksek bir ada tezgah ve tabureler kullanarak ayırabilirsiniz. Benzer şekilde halı ya da diğer zemin kaplamaları farklı alanları ayırt etmenize yardımcı olabilir. Halılar odaların sınırlarını belirlemek için stratejik açıdan hayli işlevseldir. Örneğin koridor girişini işaretlemek için dikdörtgen bir halı yerleştirilebilir ya da bir odadan diğerine geçmek için diyagonal olarak bir halı kullanabilirsiniz. Halı dışında duvar renkleri de odalar arasında sınırları çizmek için benzer bir işlev görür.

Kullandığınız mobilya tipi de nasıl düzenlediğiniz kadar önemlidir. Mesela tek parça uzun L koltuklar sadece alanı azamileştirmekle kalmaz, aynı zamanda odalar arası sınıra da yardımcı olabilir. Büyük saksı bitkileri de biraz boşluğa ya da ayrıma ihtiyaç duyan alanları doldurmak için stratejik olarak yerleştirilebilir. Böyle geniş bir alanın odak noktasının ne olması gerektiğini düşünmeniz de gerekiyor. İdeal olarak bir evde oturma odası en sosyal alan olmalıdır. Fakat diğer odalarla sınırlar duvarla ayrılmadığı için mevcut alana göre düzenlenme yapmanız gerektiğini unutmamalısınız. Son olarak geniş Kartepe Loft alanının merkezinde büyük, sıradışı ve etkileyici bir mobilya tüm mekanın odak noktası haline gelebilir ve bir bütün olarak mekanı dengelemeye yardımcı olur.

Loft tarzı evlerin ana özellikleri

Merdivenler: Tavan yüksekliği ve mekanın genişliği genellikle ikinci ara kat seviyesini sağlamayı mümkün kılar. Örneğin bir yatak odası veya çalışma alanı için. Merdiven tasarımı için en popüler malzemeler ahşap ve metaldir.

Serbest ve açık düzen: İç duvarların ve bölmelerin en az kullanımı stilin ana sloganıdır.

Yüksek tavanlar: Endüstriyel bir ev her şeyden önce ahşap veya metal kirişler, açıkta kalan havalandırma yapıları, borular ve yüksek tavanları ile öne çıkar.

Kaba duvarlar: Beton, ham sıva ve tuğla işçiliği endüstriyel stili vurgulayan ayrılmaz unsurlar.

Pencere: Kartepe Loft tarzı evlerde geniş ve büyük pencereler olur. Güneş ışığını odaya maksimum sağlamak için genellikle perde kullanılmaz.

Şömineler veya sobalar: Eski fabrika ve atölyelerde ısınmak için soba veya şömine kullanılıyordu. Kartepe Loft evleri ısıtmak için soba veya şömine yetersiz kalabilir ancak dekoratif açıdan büyük fark katar.

Fonksiyonel mobilyalar: Bu stil özetle modern tasarım mobilyalarını eski zamanlardan kalma endüstriyel detaylarıyla birleştirmektir. Renk olarak çoğunlukla nötr tonlar seçilirken parlak metalik aksesuarlar kullanılabilir.

Kartepe Bungalov

Kartepe Bungalov

Kartepe Tiny House, En Uygun Kartepe Bungalov Fiyatları, Kartepe Bungalov Kiralama, Kartepe Villa Kiralama, Kartepe Otel Rezervasyonu, Kartepe Şoförlü Araç Kiralama, Kartepe Günlük Ev Kiralama, Kartepe Bungalow Rehberi

error: Content is protected !!