Kartepe

Kartepe Bungalov Kiralama Kartepe Bungalow Konaklama Kartepe Gezi Ve Otel Rehberi

Kartepe

Kartepe

Kartepe, eskiden Köseköy, Kocaeli’nin bir ilçesidir.
Daha önceden merkez ilçe olan İzmit’e bağlıydı. Kartepe ilçesi Sarımeşe, Köseköy, Uzunçiftlik, Balaban, Uzuntarla, Eşme, Acısu, Maşukiye, Derbent, Arslanbey ve Suadiye beldelerinin birleşimiyle olmuştur.Kartepe deki köyler ise mahalle olmuştur. 93 Harbinden sonra ilçenin birçok mahallesine Laz nüfus gelmiştir.

2004 yılından Kartepe’nin Sarımeşe semtinde Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri düzenlenmektedir. İlçede Kartepe Kayak Merkezi bulunur ve Kartepe Dağı vardır. Bu dağ Marmara’nın en büyük 3. dağıdır. Kartepe’nin Sarımeşe semtinde 2015 yılında tam donanımlı kapalı spor salonun yapımına başlanmıştır. Kartepe’nin Uzuntarla semtinde bulunan Sukaypark’da su sporları yapılmaktadır.

Kartepe kayak merkezi Türkiye’nin yeni kayak merkezlerindendir. İstanbul’a 1 saatlik uzaklıktadır.

Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı olduğu ve ayda yaklaşık olarak 1 milyon ziyaretçi ağırladığı belirtilen Ormanya da Kartepe sınırları içerisinde yer almaktadır.

KARTEPE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

ADRES: Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Kent Meydanı No:2 KARTEPE / KOCAELİ

TELEFON: 0 262 316 68 00

FAX: 02623733236

MAİL: bilgi@kartepe.bel.tr

KARTEPE BELEDİYESİ

KARTEPE BELEDİYESİ
KARTEPE BELEDİYESİ

Kartepe Bungalov

Kartepe Tiny House, En Uygun Kartepe Bungalov Fiyatları, Kartepe Bungalov Kiralama, Kartepe Villa Kiralama, Kartepe Otel Rezervasyonu, Kartepe Şoförlü Araç Kiralama, Kartepe Günlük Ev Kiralama, Kartepe Bungalow Rehberi

error: Content is protected !!